вівторок, 28 березня 2017 р.
субота, 25 березня 2017 р.
МАН
Мала академія наук України
![]() |
Перший директор ліцею а тепер заступник міністра освіти на відкритті |
На вихідних м. Києві відбувся ІІІ (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
За результатами конкурсу учні нашого класу вибороли
1. Панасюк Павло - диплом І ступеня
2. Ковальчук Олексій - диплом ІІ-го ступеня
Вітаю та бажаю не зупинятись на досягнутому.
понеділок, 20 березня 2017 р.
Олімпіада з астрономії та астрофізики

11-та Всеукраїнська Олімпіада з астрономії та астрофізики
Зональні етапи (результати)
2017 рік
Астрономи нашого класу успішно справилися із завданнями зонального туру олімпіади з астрономії та астрофізики.
Молодці!
Результати
регіонального туру Всеукраїнської студентськлї олімпіади з
астрономії та астрофізики
м. Львів
субота, 18 березня 2017 р.
середа, 15 березня 2017 р.
Атомна фізика
Дослід Резерфорда. Ядерна модель атома. Квантові постулати Бора
конспект-тези
1. Ядерна модель атома
Відкриття складної будови атома - найважливіший етап становлення сучасної фізики, який позначився на ньому та її наступному розвитку. У процесі створення теорії будови атома, яка пояснила атомні спектри, відкрито нові закони руху мікрочастинок - закони квантової механіки.
Не відразу вчені дійшли правильного розуміння будови атома. Після перших експериментів можна було робити висновки про складну будову атома і наявність в його структурі електричних зарядів. Ці результати отримано М. Фарадеєм 1833 року під час вивчення законів електролізу. 1897 року Дж. Томсон у результаті експериментів з вивчення електричного розряду в розріджених газах явища фотоефекту відкрив електрон. Він виміряв важливу характеристику цієї частинки - питомий заряд -
e/m = 1,76·10-11 Кл/кг.
Американський фізик Міллікен 1909 року дуже точно виміряв заряд електрона. Він виявився однаковим у всіх електронів і дорівнює:
e = – 1,6·10-19 Кл.
Маса електрона є приблизно в 2000 разів меншою за масу одного з найлегших атомів - атома водню - і дорівнює
me = 9,1·10-31 кг.
вівторок, 14 березня 2017 р.
понеділок, 13 березня 2017 р.
Люмінесценція
Люмінесцентне випромінювання
конспект уроку
Люмінесценція – це випромінювання світла тілами (нерівноважне, надлишкове над тепловим), яке збуджується різними чинниками та має тривалість більшу за період світлових хвиль.
Речовини, що дають люмінесцентне свічення називають люмінофорами.
Люмінесценцію розрізняють:
- за типом збудження,- за тривалістю,- за механізмом висвячування.
неділя, 12 березня 2017 р.
Фотоефект
Фотоефект та його закони
Фотоефект — це повне або часткове вивільнення електронів від зв'язків з ядрами атомів речовини внаслідок дії на неї електромагнітного проміння (світла, рентгенівського чи гамма-променів).
Розрізняють:
- зовнішній фотоефект – вибивання електронів під дією світла (фотоелектронна емісія), гамма-випромінювання тощо;
- внутрішній фотоефект – збільшення електропровідності напівпровідників або діелектриків під дією світла (фотопровідність);
- вентильний фотоефект – збудження світлом електрорушійної сили на межі між металом і напівпровідником або між різнорідними напівпровідниками (р-n перехід).
субота, 11 березня 2017 р.
Радіометр Крукса
Сонячний млин або радіометр Крукса
![]() |
Радіометр Крукса |
Радіометр Крукса — крильчатка з чотирма лопатками, зрівноважена на голці всередині скляної колби з розрідженням. При попаданні на крильчатку світлового променя вона починає обертатися. Даний ефект іноді неправильно пояснюють тиском світла.
Справжньою причиною обертання служить радіометричний ефект — виникнення сили відштовхування за рахунок різниці кінетичних енергій молекул газу, що налітають на освітлену, нагріту сторону лопаті та на протилежну, більш холодну. Причина обертання лопатей історично викликала безліч наукових дискусій.
Справжньою причиною обертання служить радіометричний ефект — виникнення сили відштовхування за рахунок різниці кінетичних енергій молекул газу, що налітають на освітлену, нагріту сторону лопаті та на протилежну, більш холодну. Причина обертання лопатей історично викликала безліч наукових дискусій.
пʼятниця, 10 березня 2017 р.
понеділок, 6 березня 2017 р.
середа, 1 березня 2017 р.
Пулюївське випромінювання
Рентгенівське або Х-випромінювання
![]() |
Х-промені |
1. Історія відкриття Х-променів
Рентгенівське випромінювання – це електромагнітні хвилі з довжиною від 80 нм до 10-5 нм, які займають спектральну область між гамма- та ультрафіолетовим випромінюванням.
У медицині для рентгенодіагностики і рентгенотерапії застосовують рентгенівське випромінювання з довжиною хвиль від 10 нм до 10-3 нм.
У медицині для рентгенодіагностики і рентгенотерапії застосовують рентгенівське випромінювання з довжиною хвиль від 10 нм до 10-3 нм.
Підписатися на:
Дописи (Atom)